Scenski program


od 03.Dec. 13:00 do 05.Dec. 15:30

RSD

Osmi školski pozorišni festival

Osmi školski pozorišni festival će se održati od 3. do 5. decembra u Centru za kulturu Lazarevac. Na festivalu će se predstaviti 9 osnovnih škola u dve takmičarske kategorije ( stariji i mlađi razredi). Dele se pehari za tri najbolje predstave u obe kategorije i diplome za najboljeg glumca i glumicu, najbolju sporednu ulogu, scenografiju, koreografiju, kostime... O nagradama odlučuje tročlani žiri : Darko Bjeković, predsednik žirija; Darinka Stanojević,kustos-istoričar umetnosti; Sandra Đurđević, predsednik Plesnog kluba ,,Kolus“ .

Ovaj festival je prilika da se prikaže rad dramskih sekcija svih škola sa teritorije opštine Lazarevac. Festival traje toliko godina zahvaljujući predanom i kreativnom radu nastavnika i učenika osnovnih škola.

Program festival

 

3.12.2019. godine

-  Otvaranje festivala (13č)

2. ,,Orfej i Euridika“ (13:10č)

OŠ ,,Diša Đurđević“  Novi Medoševac, stariji razredi

Reditelj : Ivana Pantelić

3. ,,Ja petak“ , monodrama (13:40č)

OŠ ,,Slobodan Penezić Krcun“ Junkovac, stariji razredi

Reditelj: Senka Stijović

4. ,,Alice in Wonderland“ (13:50č)

OŠ ,,Diša Đurđević“ Novi medoševac, mlađi razredi

Reditelj : Aleksandra Milić

5. ,,Kako spasiti drvo“ (14:10č)

OŠ ,,Rudovci“ Rudovci, mlađi razredi

Reditelji: Danijela Nedić i Jelena Vukićević

6. ,,Sumnjivo lice“ ( 14:30č)

OŠ,, Vuk Karadžić“ Stepojevac, odlomak, stariji razredi

Reditelj: Ljiljana Milić Vlahović

 4.12.2019. godine

1. ,,U potrazi za ribicom Ljubicom“ (13č)

OŠ ,,Dule Karaklajić“ Lazarevac, mlađi razredi

Reditelj: Danijela Đorđević

2. ,,Ko je najbolji“ (13:40)

OŠ ,,Knez Lazar“ Lazarevac, mlađi razredi

Reditelj: Marija Pavlović

3. ,,Kako sam ponovo postao Saša“ (13:55)

OŠ ,,Knez Lazar“ Lazarevac, stariji razredi

Reditelj: Slađana Milovanović

4. ,,Hajduci“ (14:10)

OŠ ,,Dule Karaklajić“ Lazarevac, stariji razredi

Reditelj: Maja Blagojević

 5.12.2019. godine

1. ,, Kad dedica ne zna da priča priče“ (12č)

OŠ ,,Milorad Labudović Labud“ Baroševac, izdvojeno odeljenje Bistrica, mlađi razredi

Reditelji: Dušica Popović i Ana Radaković

2. ,,Bajka iz parka“ (12:15č)

OŠ,, Milorad Labudović Labud“  Baroševac, mlađi razredi

Reditelj: Zorica Božić

3. ,,I devojčice igraju fudbal“ (12:35č)

OŠ ,,Milorad Labudović Labud“ Baroševac , stariji razredi

Reditelj: Danica Nikolić

4. ,,Izbiračica“ (12:55č)

OŠ ,,Knez Lazar“ Lazarevac, stariji razredi

Reditelj: Slađana Milovanović

5. ,,Anđelin san“ ( 13:15č)

OŠ ,,Mihailo Mladenović Selja“ Dudovica, mlađi razredi nepodeljene škole u Županjcu

Reditelj: Nataša Stefanović

6. ,,Srećan čovek sreću stvara“ (13:25č)

OŠ ,,Vojislav Voka Savić“ Lazarevac, stariji razredi

Reditelj: Svetlana Pavlović

 

Revijalno (dok žiri odlučuje o nagradama) nastupaju:

1. ,,Drugarstvo“ (14:00č)

PU ,,Rakila Kotarov Vuka“ pripremna grupa Dudovica

Reditelj: Snežana Smiljanić

2. ,,Romeo i Julija“ (14:15č)

TŠ,, Kolubara“ Lazarevac

Reditelj: Ljilja Pakić

-Dodela nagrada i zatvaranje festivala ( 14:45č)

#

Filmski program
Domaći film AJVAR

Detaljnije
#

Scenski program
Pozorišna predstava za decu "Guska na mesecu"

Detaljnije
#

Manifestacije
Dani Kolubarske bitke

Detaljnije
#

Moderna galerija
Dokumentarna izložba „Srbija i Srbi na filmu u oslobodilačkim ratovima 1912-1918“

Detaljnije
Gradska opština LAZAREVAC
Ogranak RB Kolubara