Manifestacije


06.Dec. 12:00

07.Dec. 12:00

08.Dec. 12:00

RSD

9. školski pozorišni festival


Deveti školski pozorišni festival će se održati od 6. do 8. decembra u Centru za kulturu Lazarevac. Na festivalu će se predstaviti 8 osnovnih škola sa teritorije opštine Lazarevac, i tri škole iz obližnjih opština ( Novi Beograd, Mladenovac i Lajkovac) u dve takmičarske kategorije ( stariji i mlađi razredi).

Dele se pehari za tri najbolje predstave u obe kategorije i diplome za najboljeg glumca i glumicu, najbolju sporednu ulogu, scenografiju, koreografiju, kostime...

O nagradama odlučuje tročlani žiri : Uglješa Spasojević, predsednik žirija; Darinka Stanojević, kustos-istoričar umetnosti; Sandra Đurđević, predsednik Plesnog kluba ,,Kolus“ .

Ovaj festival je prilika da se prikaže rad dramskih sekcija svih škola sa teritorije opštine Lazarevac i šire. Festival traje toliko godina zahvaljujući predanom i kreativnom radu nastavnika i učenika osnovnih škola.

 

 

Program

9. školskog pozorišnog festivala

I dan 

 6.12.2021. godine

12č – otvaranje festivala

12.15č - ,,Priča o Valjušku“ , PU ,,Rakila Kotarov Vuka“, objekat ,,Dečije carstvo“ (predškolska grupa)

12.30č - ,,Pobuna u biblioteci“ , OŠ ,,Knez Lazar“, kategorija – mlađi razredi

12.50č - ,,Vaše visočanstvo“ , OŠ ,,Rudovci“ (izdvojeno odeljenje Mali Crljeni), kategorija – mlađi razredi

13č - ,,Football practice“ , OŠ ,,Knez Lazar“ , kategorija- stariji razredi

13.15č - ,,Zvezdana i uobraženko“ , OŠ ,,Mihailo Mladenović Selja“, kategorija – mlađi razredi

13.45č - ,,Gde se sakrila lepota“ , OŠ ,,Knez Lazar“ , kategorija – mlađi razredi

II dan

7.12.2021. godine

12č  - ,,Elves on strike“ , OŠ ,,Diša Đurđević“ , kategorija – stariji razredi

12.15č - ,,Malo drugačiji od drugih“ , OŠ ,,Dule Karaklajić“ , kategorija – stariji razredi

12.45č - ,,Drama o žabama i rodama“ , OŠ ,,Vojislav Voka Savić“ ,  kategorija – mlađi razredi

13č - ,,Oluja u skloništu“ , OŠ ,,Knez Lazar“ , kategorija – stariji razredi

13.30č - ,,Svinjareva tajna ili kako je princeza Mutimirka zavolela princa Lepomira“ , OŠ ,,Dule Karaklajić“ , kategorija – stariji razredi

III dan

8.12.2021. godine

12č - ,,Kapetan Džon Piplfoks“ , KC ,,Hadži Ruvim“ Lajkovac,           kategorija – stariji razredi

12.30č - ,,Zmaj golubijeg srca“ , OŠ ,,Bora Lazić“ , Vlaška,              kategorija – stariji razredi

12.50č - ,,Lepotica je zver“ , OŠ ,,Milorad Labudović Labud“ ,      kategorija – mlađi razredi

13.05č - ,,Dream“ , OŠ ,,Laza Kostić“ Novi Beograd,                          kategorija – stariji razredi

13.25č - ,,Strašan san“ , OŠ ,,Milorad Labudović Labud“ , kategorija –mlađi razredi

13.35č - ,,Pedagoška“ , OŠ ,,Milorad Labudović Labud“ ,                  kategorija – stariji razredi

14.30č – dodela nagrada i zatvaranje festivala

#

Filmski program
ENKANTO: MAGIČNI SVET - 3d / sinhronizovano

Detaljnije
#

Filmski program
ZLATNI DEČKO

Detaljnije
#

Scenski program
Pozorišna predstava za decu „Kralj lavova"

Detaljnije
#

Scenski program
Poetsko muzički kabare „Čeznem da vam kažem"

Detaljnije
Gradska opština LAZAREVAC
Ogranak RB Kolubara